Południowa część wyspy

Drogi zachodniego i wschodniego wybrzeża spotykają się w ARGIRADES, ładnym miasteczku, które jest dobrą bazą, jeśli ktoś dojeżdża własnym samochodem na plażę. Ogłasza się tam kilka kwater, tak jak w KOUSPADES przy trasie z Boukari.

3,5 km od Argirades, na wybrzeżu zachodnim leży Agios Giorgios, skąd krótki spacer na północ prowadzi do pięknej, dzikiej plaży. Sama wioska to rosnące skupisko hoteli, apartamentów i restauracji, jest też kilka pokoi do wynajęcia. Wadą tego miejsca są codzienne inwazje łodzi wycieczkowych z Paleokastritsy.

Dalej na południe, przy głównej trasie leży MARATHIAS (inna nazwa Santa Barbara), gdzie do plaży jest trudne dojście polną drogą. Plaża ta ciągnie się tu od Agios Giorgios, nie jest jednak zbyt zachęcająca — są tu ujścia kanałów ściekowych do morza. Lepiej zamieszkać w głębi wyspy, a na morskie kąpiele chodzić na odległy koniec plaży. W miejscowości tej jest kilka tawern. Jeszcze mniej atrakcyjne miejsce to LEFKIMI, główne miasto i centrum administracyjne południowej części wyspy — od strony północnej jest tu brudna plaża. Na północy jest ALIKES, spokojna miejscowość z piaszczystą plażą oraz MOLOS, wioska prosta skromna i. ..brzydka.

Południowym krańcem wyspy i miastem KAVOS zawładnęły grupy młodych Anglików, a miejsce to stało się centrum nocnej rozrywki na Kerkirze. Większość z tłumu przyjezdnych zostaje tu na cały pobyt. Miasto jest wielkie, rozciąga się na kilka kilometrów i posiada 80 barów i klubów. Do dobrych restauracji należą O Naftis, Kararns i Krinos, barów — Two Georges i Ship Inn, dyskotek 42 nd Street, The Hacienda i Futurę Pace, chyba najlepsza na wyspie. Plaża jest przyzwoita, mają też dużo sprzętu wodnego.

Idąc ścieżką zza baru Metaksa dochodzi się po godzinie do przylądka Asprokavos i klasztoru Arkoudilas. Ze ścieżki widać również plażę, do której dochodzi się pieszo przez wioskę SPARTERA, gdzie wzbudzającym zaufanie ludziom wynajmują pokoje. Tą samą drogą skręcając na zachód dotrze się do wioski DRAGOTINA, gdzie są pokoje do wynajęcia i gospody. Półgodzinny spacer polną drogą (nie do pokonania dla mopedu) prowadzi nas do jednej z najlepszych plaż na Kerkirze, ustronnej, odosobnionej i prawie pustej — jest tu tylko jedna sezonowa tawerna.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.