Ateński pchli targ, zajmujący obszar między kilkoma ulicami wokół placu Monastiraki, czynny jest co niedzielę od mniej więcej 6.00 rano do ok. 14.30. Po części przygotowany jest na użytek turystów — sklepy w tych okolicach przez cały tydzień na okrągło reklamują się jako „pchli targ” — ale jest tu też sporo autentycznych greckich (a obecnie również przywożonych przez greckich emigrantów z byłego Związku Radzieckiego) rupieci, wystawianych zwłaszcza wzdłuż ulic Ifestou i Pandrosou (E2/3). Warto zajrzeć do McCoya u wylotu Adrianou (koto stacji metra Thisio) oraz na platia przy Kinettou, niedaleko kościoła Agios Filippos.
Poważniejsze zakupy można zrobić na pchlim targu w Pireusie, również w niedzielę, również o tej samej porze; przychodzi tu mniej turystów, lecz wystawianych jest więcej towarów. W kramach urzędują zawodowi handlarze starzyzną, a także zwyczajni ludzie oferujący zwyczajne (czasem nadzwyczajnie zwyczajne) przedmioty codziennego użytku. Targ znajduje się przy kilku ulicach zaraz za nadbrzeżem Akti Posidonios.
Poza tym w wielu innych dzielnicach Aten w jeden ustalony dzień tygodnia organizowane są targi uliczne (laiki agora), zazwyczaj w godzinach 7.00-14.00. Kupić można na nich niedrogie artykuły gospodarstwa domowego, nasiona, owoce i warzywa. Najbliżej centrum czynne są: w poniedziałek Hansen w Patision (A2), we wtorek Lesbou w Kipseli (poza mapką) i Laskou w Pangrati (poza mapką), w piątek Ksenokratous w Kolonaki (Z5), Tsami Karatassou w Veikou (B4) i Arhimidous w Mets (F5), a w sobotę Plakendias w Ambelokipi (jeden z największych; poza mapką) i Kallidromiou w Eksarhii (Ci).
Świeże greckie rośliny i zioła można natomiast dostać w niedzielę rano na straganach przy ulicy Vikela w Patision (poza mapką); rośliny i kwiaty sprzedaje się też codziennie na Platia Agia Irini koło Ermou (E2).