Niemal dokładnie naprzeciwko wspomnianej wyżej medresy, przy Diogenous 1-3, mieści się Muzeum Instrumentów Muzycznych (wt. i czw.-nd. 10.00-14.00, śr. 12.00-18.00; wstęp wolny). Tę wspaniale zaprojektowaną (w 1991 r.) kolekcję ulokowano w pomieszczeniach jeszcze jednego budynku w stylu neoklasycystycznym.
Zbiory dokumentują historię i miejsca występowania dosłownie wszystkiego, na czym kiedykolwiek grano w Grecji; zapoznać się można (w piwnicy) z najoryginalniejszymi, używanymi podczas festiwali i świąt religijnych instrumentami, w rodzaju trójkątów, krowich dzwonków i naszyjników z monet, noszonych w czasie karnawałowych maskarad. Reprodukcje fresków pokazują bizantyjskich przodków wielu instrumentów, można też nałożyć słuchawki i posłuchać dźwięków wydawanych przez poszczególne instrumenty.
Zwiedziwszy całe muzeum, wprost nie sposób nie kupić czegoś w muzealnym sklepiku, gdzie nabyć można m. in. wszystkie pozycje ze znakomitej serii „Songs of…”, wydawanej przez Towarzystwo Propagowania Muzyki Greckiej.