Kiparisia

KIPARISIA to małe, sympatyczne miasteczko targowe u stóp gór Egeleo. Na wzgórzu stoi bizantyjsko-frankoński zamek, wokół którego rozpościera się Stare Miasto z licznymi rezydencjami w kolorze ochry, nie zamieszkanymi od czasu wojny domowej. Natomiast nadal działa tu kilka starych i bardzo gościnnych tawern.

Życie toczy się poniżej — w Nowym Mieście z niewielką przystanią i sklepami zgoła niepodobnymi do sztampowych turystycznych butików. W Kiparisi można świetnie wypocząć; jadąc pociągiem czy autobusem do Olimpii znacznie lepiej zatrzymać się na noc tutaj niż w Kalamacie (Kiparisia leży na trasie z Kalamaty do Pirgos).

W pobliżu miasta znajdują się również długie, niemal przez nikogo nie odwiedzane piaszczyste plaże i piękne nadmorskie skały.

Centrum Nowego Miasta, kilka przecznic w głąb lądu od dworca kolejowego, tworzy Platia Kalantzakou, gdzie ulokował się bank, oddział OTE i poczta. Przy placu i sąsiednich uliczkach znaleźć też można sporo niezłych restauracji i pizzerii, jednak najlepsza atmosfera panuje w knajpkach na Starym Mieście i w okolicy plaży. Noclegi zapewnia kilka hoteli w Nowym Mieście i przy plaży.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.