Plaże na wyspie

Największy interes na Skiathos to plaże. Mówi się, że jest ich ponad 60, a nie jest to zbyt wiele dla tak dużej liczby turystów. W szczycie sezonu na 4500 stałych mieszkańców jest tu 50 000 przyjezdnych. Nie ma łatwego dojazdu do plaż na północnym wschodzie, chyba że płynie się tam łodzią albo zdecyduje się na dość męczący marsz. Natomiast wzdłuż wybrzeża południowego kursuje autobus, a z ważniejszych przystanków jest dojście do wielu ładnych plaż. Letni wiatr meltemi wieje z północy, więc plaże na południu są przed nim lepiej osłonięte. Na większości plaż są stoiska z jedzeniem i piciem. Przy plażach Wromolimnos, Aselinos i Trulos są tawerny.

Aż do półwyspu Kalamaki plaże są nieszczególne, ale na samym półwyspie, obok którego jest kemping i wioska Kanapitsa leżą wysoko cenione plaże Rigas, Agia Paraskevi oraz Vromolimnos, na której pożyczają windsurfingi oraz narty wodne. Dalej brukowana droga prowadzi z Troulos do odległej o 4 km na północ plaży Megas Aselinos, gdzie znajduje się kemping i tawerna. Plaża ta jest w sezonie zatłoczona — przyjeżdżają tu łodzie wycieczkowe i autobusy. Inna trasa prowadzi obok klasztoru Kounistria (ze snack-barem) do trochę spokojniejszej plaży Mikros Aselinos na wschodzie.

Ostatni przystanek autobusu to KOUKOUNARIES, ruchliwa miejscowość, gdzie plaża jest jednak wspaniała. Majestatyczna, łagodnie pogłębiająca się zatoka ma piaszczysty brzeg, jest otoczona lasem sosnowym i warta jest przynajmniej jednej wizyty, by sprawdzić, czy zasłużenie cieszy się sławą najlepszej plaży w Grecji. Droga prowadzi za las koło małego jeziorka, a przy niej są hotele, kwatery prywatne, restauracja i kemping. Dla amatorów sportów wodnych są motorówki, deski surfingowe i narty wodne. Plaża Bananowa (Banana Beach, Krassa) przy trzeciej zatoce u cypla Pounda jest najbardziej znaną plażą dla naturystów. Osobom bardziej tradycyjnym radzimy skręcić do miejscowości Agia Eleni, która jest ostatnim przystankiem przed Koukounaries, a po przebyciu kilometra znajdą ładną plażę, gdzie są także stoiska z napojami. Można poprosić kierowcę o zatrzymanie się jeszcze wcześniej, przy drodze na podobną plażę Mandraki.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.