Pozostała część wyspy

W Horze jest kilka wypożyczalni mopedów i motorowerów w okolicach rynku. Łatwo podróżuje się autostopem, nawet do tak odległych miejsc jak zatoka Treis Boukes.

W lecie czasami kursują autobusy na bardziej znane plaże, jeżeli to jest wszystko, co was interesuje. W innym wypadku najlepiej udać się na zachód wzdłuż strumienia Kifisos, by dotrzeć do zarośniętego sosnami środka tej części wyspy, która bardzo różni się od skalistej i jałowej reszty Skiros.

Polna droga z Hory do Atsitsy jest przyjemna (3-4 godziny marszu), lecz mopedem do Atsitsy praktyczniej jest dojechać mniej malowniczą, asfaltową drogą przecho­dzącą obok lotniska. Za Agios Dimitrios szosa jest całkiem dobra. ATSITSA leży nad ładną zatoką otoczoną sosnami, które nacina się dla soku wykorzystywanego przy produkcji wina. Zatoka jest jednak skalista i niezbyt nadaje się do pływania. Jest też mała, nieszczególna, piaszczysta plaża o 15 minut drogi na północ w Kira Panagia.

Poza tym w tej lesistej części wyspy są zatoki Agios Fokas i Pefkos. Najlepiej skręcić do nich z brukowanej drogi w okolicach Linarii, jest też trudiiiejszy dojazd z Atsitsy. Agios Fokas to jeszcze dziksze miejsce niż Atsitsa, lecz w Pefkos są pokoje do wynajęcia i tawerna. Tak jak inne gospody poza Linarią, Horą, Magazią i Molos jest ona czynna tylko w sezonie. Zatoka jest piękna, a plaża dość dobra, chociaż niezbyt czysta. Do pływania lepsze są plaże w okolicach Hory.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.