Bary i życie nocne

Na Akrotiri mieszczą się bazy marynarki wojennej i sił powietrznych NATO, co oznacza, że w Hanii niektóre bary mają specyficzną atmosferę i pełne są żołnierzy. W ciągu kilku ostatnich lat część z tych lokali została zamknięta, inne doprowadzono do porządku. Żołnierze zachowują się przyzwoicie dzięki protestom miejscowej ludności przeciwko ich obecności. Turyści i młodzi mieszkańcy dominują obecnie w większości tych miejsc.

Najładniejsze i najnowsze bary znajdują się w okolicy Sarpidona, w odległym rogu wewnętrznego portu. Należą do nich: bar Fraise przy Sarpidona, czy otwarte do późna w nocy bary-dyskoteki, takie jak Berlin Rock Cafe przy Radimantus. Idąc w stronę zewnętrznego portu mija się kolejno Four Seasons, bardzo popularny bar mieszczący się przy posterunku policji portowej; Canale Club w zewnętrznym porcie, bar-dyskoteka otwierany dopiero o godz. 23.00.

Jest też parę starszych miejsc, m. in. Remember i Scorpio za Plaża Hotel. Fagotto, przy Angelou 16, to miły bar jazzowy. Jazzmani często koncertują tu „na żywo”. Do dyskotek zalicza się Ariadni w porcie wewnętrznym (otwierana o 23.30, lecz zapełnia się później) i Agora Club, duże, jasne miejsce przy Tsouderon za rynkiem, które rozkręca się dopiero około drugiej nad ranem.

Do miejsc oferujących tradycyjną rozrywkę zaliczyć można Cafe Kriti, Kalergon 22, na rogu Androgeo. Jest to w zasadzie staromodny kafenion, gdzie prawie całą noc słychać grecką muzykę i odbywają się tańce; w Firkas (bastion przy Muzeum Morskim) co wtorek o godz. 21.00 odbywają się greckie tańce — droga, lecz autentyczna rozrywka. Warto również sprawdzić program w Ogrodach Publicznych i dowiedzieć się o imprezy w restauracjach poza miastem (tam zwykle bawią się mieszkańcy Hanii). Sprawdź plakaty, zwłaszcza na rynku i na małym placyku po drugiej stronie drogi.

Jeśli chodzi o filmy, to powinieneś sprawdzić tablice z ogłoszeniami znajdujące się na początku rynku. W Attikon, przy El. Venizelou, ok. 1 km od centrum w stronę Arkadii, a czasem też w Ogrodach Publicznych odbywają się pokazy filmów pod gołym niebem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.