Agios Nikolaos i okolice

AGIOS NIKOLAOS rozciąga się wokół rzekomo bezdennego słonego jeziora, obecnie połączonego z morzem w celu stworzenia wewnętrznego portu. Jest tu bardzo malowniczo i warto skorzystać z wypoczynku w tym miejscu. Jezioro i port otoczone są restauracjami i barami, liczącymi sobie dobrze powyżej normalnych cen, a miasto jest permanentnie zapchane turystami. Niektórzy są wyraźnie zdziwieni, że znaleźli się w miejscu, gdzie nie ma nawet skromnej plaży. Jeśli szukasz klubów, tłumów i drogich pamiątek, to jest to miejsce dla ciebie (tak samo, gdy chce się zadzwonić do domu, kupić zagraniczne gazety, poćwiczyć swój angielski lub złapać autobus do prawie każdej miejscowości na wschodzie).

Znalezienie taniego pokoju — a ściślej: znalezienie jakiegokolwiek pokoju —jest w środku sezonu w zasadzie niemożliwe. Przepięknie położone schronisko młodzie­żowe przy Stratigou Koraka 3, jednej z alejek bezpośrednio na północny wschód od jeziora, było tak nieprzyjemne, że zostało zamknięte (chociaż ostatnio mogło znów zostać otwarte pod nowym kierownictwem). Jeśli schronisko będzie nieczynne, trzeba się wiele nachodzić. Miejsca, które należy sprawdzić, znajdują się wokół dworca autobusowego (pewien problem stanowi tu hałas) lub przy ulicach równoległych do Paleologou, po drugiej stronie miasta, przy wylocie ulicy z miasta. Dobrym wyborem jest Pension Marilena przy Erithou Stavrou 14 lub Pension Katerina przy Koraka 30.

Jeśli ktoś jest po części masochistą, może spać na kamienistej plaży, na wprost terminalu, ale naprawdę nie jest to godne polecenia. W poszukiwaniu miejsca na kemping lepiej udać się na południowy wschód do piaszczystych grot w KALO HORIO (ok. 12 km) lub PAHIA AMMOS (ok. 20 km).

Biuro turystyczne (codz. 8.30-22.00) posiada spis kwater, jeśli będziecie mieć problemy z ich znalezieniem. Wymieniają tam również pieniądze po rozsądnym kursie. Miejsc gdzie można coś zjeść i wypić, jak i innych punktów usługowych jest mnóstwo. Największe zagęszczenie sklepów i agencji turystycznych występuje na wzgórzu pomiędzy mostem a Platia Venizelou (znajdziesz tam parę tanich re­stauracji). Główną agencją promową jest Massaros Travel na ulicy Koundourou, koło poczty.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.