Noclegi

Latem, zwłaszcza w sierpniu, hotele i schroniska mają zwykle nadkomplety gości, w innych porach roku z noclegami nie ma jednak najmniejszego problemu i każdy może znaleźć coś dla siebie, w zależności od gustu i grubości portfela. Miejsca rekomendowane poniżej to na ogół noclegi tanie — schroniska, hotele kategorii D i E, pensjonaty kategorii C i B — wymienione od najtańszych po najdroższe. Na końcu każdego spisu miejsc noclegowych uwzględniono również kilka adresów bardziej eleganckich i komfortowych hoteli kategorii C i B.

Szukając noclegu najlepiej wszystko sprawdzać wcześniej telefonicznie. Latem, wychodząc po prostu na miasto z zamiarem pytania o wolne miejsca w każdym napotkanym hotelu, wcześniej czy później coś się znajdzie, ale jeżeli nie zacznie się odpowiednio wcześnie, wymaga to sporo czasu i chodzenia. Kogo stać na nocleg w hotelu kat. C, może zarezerwować miejsce w punkcie rezerwacji miejsc hotelowych, który mieści się w Narodowym Banku Grecji przy Sintagmie.

W przypadku tańszych kwater trzeba zdać się na własne siły. Najlepiej ulokować się w kiosku na ulicy (jest ich setki) i poprosić o pozwolenie korzystania z telefonu; płaci się dopiero na końcu, za wszystkie rozmowy razem, odpada dzięki temu problem z rozmienianiem pieniędzy. W dosłownie każdym hotelu można dogadać się po angielsku. Znalazłszy wolne miejsce, przed podjęciem decyzji należy obejrzeć pokój, gdyż nawet w obrębie jednego budynku pokoje znacznie różnią się standardem. Na wszelki wypadek nie zaszkodzi porównać ceny z ceną urzędową, która w myśl prawa musi być wywieszona od wewnątrz na drzwiach każdego pokoju.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.